Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.
Koszyk ( 0 )
Suma 0,00 zł
0,00 zł
Katalog
EBOOK

49,90 zł

14,99 zł

OPRAWA TWARDA

49,90 zł

14,99 zł

Guy Consolmagno

Paul Mueller

Czy ochrzciłbyś kosmitę? ...oraz inne pytania ze skrzynki mailowej astronomów Obserwatorium Watykańskiego

(1)

Czy ochrzciłbyś KOSMITĘ?

Jest to jedno z tych pytań, które notorycznie są nam zadawane przez osoby odwiedzające Obserwatorium Watykańskia...  wraz z pytaniami o Gwiazdę Betlejemską, początek i koniec wszechświata, Galileusza, Plutona, czarne dziury, zabójrcze asteroidy i wszystkie inne tematy, o które ludzie zawsze pytają astronomów.

Książka ta jest również o tym, co się dzieje w przypadku, gdy nauka spotyka się z wiarą w przyjaznych okolicznościach przepełnionych wzajemnym szacunkiem. Czy uważasz, że powinniśmy odrzucić wszystkie wyniki współczesnej nauki, które wydają się być sprzeczne z Biblią? 

Czy uważasz, że Biblia ma większy autorytet niż nauka i że biblijna wiara powinna zawsze mieć ostatnie słowo w konfrontacji z nauką? Jeśli tak, to książka ta może nie być adresowana do ciebie. Ale czy taj dalej!

Czy uważasz, że zarówno naukę, jak i wiarę należy traktować poważnie, ale zmagasz się z problemem, w jaki sposób połączyć je ze sobą w jedną niesprzeczną całość? Czy łapiesz się na tym, że starasz się odizolować od siebie naukę i wiarę, umieszczając je w oddzielnych, szczelnych przegrodach, ale mimo to chcesz, aby nie musiały one „na zmianę” mieć wpływu na twoje życie? W takim razie jest to książką dla ciebie. - Paul Mueller

Obaj autorzy piszący tę książkę są członkami personelu badawczego Obserwatorium Watykańskiego, będącego oficjalnych astronomicznym instytutem badawczym Kościoła katolickiego. Ja jestem naukowcem; specjalizuje się w fizyce planetarnej i geologii, a zwłaszcza w badaniach asteroid i meteorytów. Specjalizacją Paula jest historia i filozofia nauki – zwłaszcza fizyki i astronomii.

Kiedy ktoś pyta Paula lub mnie, czy ochrzcilibyśmy istotę pozaziemską, potrzebujemy chwilę na zastanowienie: czy powinien udzielić odpowiedzi z perspektywy naukowca, z perspektywy filozofa, z perspektywy katolickiego księdza lub zakonnika – a może z perspektywy kogoś, kto jest tymi wszystkimi osobami naraz i nie dostrzega w tym żadnego zasadniczego konfliktu czy też sprzeczności? – Guy Consolmagno

EBOOK

49,90 zł

14,99 zł

OPRAWA TWARDA

49,90 zł

14,99 zł

DOSTAWA

Poczta Polska

15,99 zł

Paczkomat

9,99 zł

Kurier

14,49 zł

Dostawa na terenie UE

80,00 zł

Dostawa poza teren UE

120,00 zł

Poczta Polska (za pobraniem)

16,99 zł

Kurier InPost

19,35 zł

Poczta Polska - Odbiór w Punkcie

14,99 zł

O PRODUKCIE

+

Tytuł oryginalny
Would You Baptize an Extraterrestrial?: . . . and Other Questions from the Astronomers' In-box at the Vatican Observatory
Wersja językowa
polski
Wydanie
wydanie pierwsze
TŁUMACZENIE
Tomasz Lanczewski

EBOOK:

Ilość stron
384
Ilość ilustracji
20
Rozmiar pliku
4.0
Format
EPUB,MOBI
ISBN
9788378863892

OPRAWA TWARDA:

Ilość stron
384
Ilość ilustracji
20
ISBN
9788378863885

WYMIARY

+

EBOOK:

OPRAWA TWARDA:

Szerokość
140
Wysokość
215

SZCZEGÓŁY PUBLIKACJI

+

EBOOK:

Data publikacji
2018-09-27

OPRAWA TWARDA:

Data publikacji
2018-10-02

OPINIE

+

Gość

7 grudnia 2020

Po tę książkę chciałam już sięgnąć dawno ( w oryginale) bo bardzo lubię styl br.Guya Consolmagno. Tym bardziej ucieszyłam się gdy podczas jesiennego buszowania w krakowskiej księgarni De Revolutionibus Books&Cafe (swoją drogą polecam! i nie, nie dostaję za polecenie nic ;)) zobaczyłam nowość, czyli polskie wydanie. Uczciwie, z ręką na sercu, POLECAM. Po pierwsze tematyka, szeroko pojęte relacje nauka-wiara, lub jak kto woli religia-nauka. Po drugie styl, lekki w czytaniu, ale bez banalizowania, sporo poczucia humoru. Po trzecie fachowość, jest rzeczowo, ale nie jest to pozycja naukowa. Z tego wynika książka, którą może przeczytać każdy bez zbytniego przygotowania. Myślę, że brakowało takiej książki, bo wszystkie po które do tej pory sięgałam (z reguły M.Heller) były jednak trochę zbyt naukowe, hermetyczne. Jasne ich czytanie było sporym wyzwaniem, przyjemnością intelektualną, ale jednak wiedziałam, że nie trafią do szerokiej publiczności. Natomiast tak książka duetu Consolmagno & Mueller jest na tyle dobrze napisana, że strona naukowa jest syta i zwykły czytelnik pozostanie cały. Mogę ją z czystym sumieniem polecić każdemu, a jeśli ktoś lubi astronomię i fizykę to tym bardziej. Nieprzekonanym polecam świetne wykłady br. Consolmagno dostępne na youtubie, jego ujmująca charyzma i poczucie humoru powinny Was przekonać do lektury.

DODAJ OPINIĘ

Oceń

W przypadku naruszenia regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.