Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.
Koszyk ( 0 )
Suma 0,00 zł
0,00 zł
Słuchając matematyki
dr Michał Eckstein
16 marca 2021

 

Mogę śmiało stwierdzić, że książki i wykłady ks. prof. Michała Hellera miały kluczowy wpływ na to, że zostałem naukowcem. 

Co prawda fizyką i matematyką interesowałem się od zawsze, ale dopiero lektura trudnych pozycji, takich jak Kosmologia kwantowa, wciągnęła mnie na dobre. Niezrozumiałe, tajemniczo brzmiące słowa i zwroty: „geometria nieprzemienna”, „wiązki włókniste”, „algebry operatorów” miały dla mnie jakąś magiczną moc przyciągania.

Dzisiaj pracuję na co dzień z różnej maści tensorami i przestrzeniami Hilberta. Jednak cały czas z chęcią czytam Michała Hellera i znajduję w jego myślach inspirację do dalszych badań naukowych. Niezmiennie podziwiam jego jasność przekazu i łatwość, z jaką zgłębia nowe dla siebie zagadnienia. Nie mówiąc już o szerokości perspektywy: Jak wiele jest osób, które w ciągu jednego roku są w stanie napisać tomik kazań, książkę popularnonaukową o najnowszych trendach w kosmologii i kilka artykułów o funktorach sprzężonych i logice kategoryjnej?

Mojemu Mistrzowi życzę, z okazji 85. urodzin, jeszcze wielu wspaniałych przygód naukowych. Zaś jego Czytelnikom, a więc i samemu sobie, życzę kolejnych inspirujących książek autorstwa Michała Hellera.

Autor: dr Michał Eckstein

Komentarze
DODAJ komentarz
Oceń
W przypadku naruszenia regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
Najnowsze artykuły
16 marca 2021
Pradawne dzieje wielkich kotów

 

"Pierwsze, nadrzewne stadia rozwoju ewolucyjnego kotowatych nie zwiastowały tego, że w grupie tej pojawią się olbrzymie superdrapieżniki polujące na wielkie ssaki roślinożerne. Taki obrót ewolucyjnych zdarzeń spowodowany był przez zmiany środowiska i klimatu".

16 marca 2021
Wieczór urodzinowy ks. prof. Michała Hellera

 

12. marca 2021 roku, swoje 85. urodziny świętował ks. prof. Michał Heller. Z tej okazji, odbył się specjalny, poświęcony jubilatowi Wieczór urodzinowy. 

16 marca 2021
Słuchając matematyki

 

Mogę śmiało stwierdzić, że książki i wykłady ks. prof. Michała Hellera miały kluczowy wpływ na to, że zostałem naukowcem. 

16 marca 2021
Jak nie zgubić sensu

 

Gdyby nie ks. prof. Michał Heller, pewnie ostatecznie nie zostałbym naukowcem.