Mogę śmiało stwierdzić, że książki i wykłady ks. prof. Michała Hellera miały kluczowy wpływ na to, że zostałem naukowcem.
Co prawda fizyką i matematyką interesowałem się od zawsze, ale dopiero lektura trudnych pozycji, takich jak Kosmologia kwantowa, wciągnęła mnie na dobre. Niezrozumiałe, tajemniczo brzmiące słowa i zwroty: „geometria nieprzemienna”, „wiązki włókniste”, „algebry operatorów” miały dla mnie jakąś magiczną moc przyciągania.
Dzisiaj pracuję na co dzień z różnej maści tensorami i przestrzeniami Hilberta. Jednak cały czas z chęcią czytam Michała Hellera i znajduję w jego myślach inspirację do dalszych badań naukowych. Niezmiennie podziwiam jego jasność przekazu i łatwość, z jaką zgłębia nowe dla siebie zagadnienia. Nie mówiąc już o szerokości perspektywy: Jak wiele jest osób, które w ciągu jednego roku są w stanie napisać tomik kazań, książkę popularnonaukową o najnowszych trendach w kosmologii i kilka artykułów o funktorach sprzężonych i logice kategoryjnej?
Mojemu Mistrzowi życzę, z okazji 85. urodzin, jeszcze wielu wspaniałych przygód naukowych. Zaś jego Czytelnikom, a więc i samemu sobie, życzę kolejnych inspirujących książek autorstwa Michała Hellera.
Autor: dr Michał Eckstein
"Pierwsze, nadrzewne stadia rozwoju ewolucyjnego kotowatych nie zwiastowały tego, że w grupie tej pojawią się olbrzymie superdrapieżniki polujące na wielkie ssaki roślinożerne. Taki obrót ewolucyjnych zdarzeń spowodowany był przez zmiany środowiska i klimatu".
12. marca 2021 roku, swoje 85. urodziny świętował ks. prof. Michał Heller. Z tej okazji, odbył się specjalny, poświęcony jubilatowi Wieczór urodzinowy.
Mogę śmiało stwierdzić, że książki i wykłady ks. prof. Michała Hellera miały kluczowy wpływ na to, że zostałem naukowcem.
Gdyby nie ks. prof. Michał Heller, pewnie ostatecznie nie zostałbym naukowcem.